piątek, 18 listopada 2011

Spotkanie z Dmitrijem, autorem m.in. Metra 2033.

Wczoraj (17.11.2011r.) byliśmy na spotkaniu z Dimitrijem Głuchowskim. Na spotkaniu promował swoją najnowszą książkę "Czas Zmierzchu", oczywiście żartując, że to nie to samo co dobrze nam znana saga "Zmierzch", promował również "Pitera" pierwszą powieść z serii "Metro Uniwersum". Jesteśmy w trakcie lektury obu książek. Po ich przeczytaniu podzielimy się z wami krótką recenzją. Po wstępnie nadszedł czas na pytania od publiczności. My osobiście zadaliśmy pytanie dotyczące istnienia Szmaragdowego Grodu. Jak się spodziewaliśmy, Dmitrij udzielił nam wymijającej odpowiedzi, że to jedna z romantycznych legend metra. Ciekawostką okazało się pytanie o datę w tytule. Dmitrij powiedział, że jest to data 2000 lat po ukrzyżowaniu Chrystusa i że sama cyfra jest fajna ;). Później nastąpił moment podpisów książek. I oto prezentujemy wam fotorelację z tego wydarzenia:

1. Zdjęcie tablicy, na której widnieje data spotkania.
 2. Książeczki :)

3. Dmitrij opowiada o swoich książkach i o książce Szymuna Wroczka. Ciekawostką jest to, że na półkach obok Dmitrija było Metro2033, Czas Zmierzchu, lecz zabrakło Metra 2034 i Pitera, na drugi brak autor się poskarżył i poprosił o przyniesienie książek, ale wiecie... nie przynieśli. 
 4. Radosny Dmitrij przyznał się, że bywa częściej na promocji swoich książek w Warszawie niż w Moskwie. (Po prawej tłumacz)
5. Dmitrij słucha pytań od czytelników poprzez Panią tłumacz, poza tym bawił się mikrofonem turlając go po stole ;)
 6. A to my, twórcy bloga post-apo-2012 z Dmitrijem. Trochę z tym zdjęciem było nieporozumień, myślał, że już było zrobione i to było drugie podejście... Ale cóż, takie rzeczy się zdarzają ;)
 Zdjęcia 7 i 8 to autografy od Dmitrija na naszych książkach :). (Na "Metrze 2033" widać poprawiony napis 2033 przez Dmitrija, który chyba dobrze sobie zdawał sprawę z tego, że wydawca popełnił gafę z taką farbą, stwierdzając, że jednak wygląda to bardzo post apo :).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz