poniedziałek, 5 marca 2012

Opuszczony hotel robotniczy - Tworki

Ekipa post-apo-2012 tym razem zawitała w progach opuszczonego od kilku lat hotelu robotniczego dla pracowników szpitala psychiatrycznego w Tworkach (dzielnica Pruszkowa). Już wcześniej udało nam się tam dotrzeć - pierwszy odcinek autorskiego serialu "Blast" powstał właśnie w tym miejscu. Hotel położony jest na krańcach zabudowanej części rozległego kompleksu szpitalnego, granicząc z laskiem.

Przed hotelem przywitał nas czarny kot, podobny do tego, który obserwował nas podczas naszej ostatniej wyprawy na opuszczone (opuszczona kamienica, ul. Drzymały 12, Pruszków). Zwiedziliśmy tylko jedną połowę hotelu (wejście od wschodu), gdyż druga część groziła zawaleniem ze względu na to, że strop był spalony na skutek pożaru i nie chcieliśmy ryzykować.

W hotelu zachowały się niektóre meble i sanitariaty, nieco uszkodzone od czasu, gdy ostatnio tam przebywaliśmy. Korytarz jest długi, ale w samym środku hotelu jest przedzielony pomieszczeniem sanitarnym, co uniemożliwia przedostanie się z jednej do drugiej części. W kilku pomieszczeniach klepki, którymi była wyłożona podłoga, zostały zniszczone i rozsypane po całej podłodze; w innym pokoju klepki wybrzuszyły się na zniekształconej podłodze. Niektóre pomieszczenia miały zniszczone stropy - zwisały z nich kawałki tynku i desek. W jednym z pomieszczeń znaleźliśmy osmaloną butelkę po napoju, co może wskazywać na schadzki narkomanów.

Większość okien jest otwarta na oścież, dzięki czemu łatwo można zajrzeć do środka każdego pomieszczenia bez konieczności wchodzenia do hotelu. Najbardziej niezwykłe w całym hotelu okazały się dla nas kanapa przeniesiona do pomieszczenia z prysznicami, na której leżały części muszli klozetowej, zalegające w korytarzu liście oraz wykrzywiona w dziwny sposób rura (również w korytarzu).

Przypuszczamy, że powodem opuszczenia budynku był pożar, którego wyraźne ślady hotel nosi do dziś, bądź też decyzje nowej dyrekcji szpitala dotyczące redukcji etatów, przez co pracownicy mieszkający w hotelu opuścili go - wtedy pożar mógł nastąpić dopiero po tym zdarzeniu.

Oto relacja wideo:Fotorelacja:

1. Budynek z różnych perspektyw (i czarny kot):


2. Korytarz zasłany liśćmi

3. Pomieszczenia


4. Z cyklu: Nieciekawy sufit5. Pomieszczenia, w których kręciliśmy "Blast":

6. Większość okien była otwarta, łatwo przez nie zajrzeć do środka

7. Toaleta dzieląca hotel na dwie części
8. Klepki

9. Meble i inne ciekawostki
10. Przepompownia11. Ale to męczące... czas na odpoczynek!:)

12. Zdobywcy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz