poniedziałek, 26 marca 2012

Pustostan przy ul. Brzezińskiego

Na celowniku mieliśmy kolejny opuszczony, ale w trakcie drogi do celu natknęliśmy się na ciekawy dwupiętrowy pustostan przy ul. Brzezińskiego w Pruszkowie. Dom znajdował się w stanie surowym. Zastanawiamy się, dlaczego budynek nie został wykończony. Być może inwestorom zabrakło pieniędzy na jego ukończenie.
Pustostan był całkowicie dostępny - od widnej piwnicy po dach. Na kolejnych piętach chodziliśmy po licznych pomieszczeniach, znajdowaliśmy miejsca przeznaczone na pokoje, łazienki, kuchnie i schowki.
Dom być może miał posłużyć na mieszkanie dla rodziny wielodzietnej, dla kilku rodzin bądź dla rodziny wielopokoleniowej.
Chodząc po budynku musieliśmy nieco uważać na sąsiadów, którzy korzystając z ciepła i dobrej pogody wylegli na podwórka.

Oto wideo z miejsca:Fotorelacja:
1. Dom z zewnątrz. Na podwórku przed domem stała gruszka do betonu i inne narzędzia budowlane
2. Piwnice, a w nich trochę śmieci i "martwej natury" - muszla ślimaka, świąteczne drzewko i ptasie gniazdo


3. Pierwsze piętro (ciekawostką są pozostawione na miejscu narzędzia budowlane i butelka po Heinekenie:))

4. Wejście na pierwsze piętro. Na schodach leżał martwy jeżyk, najprawdopodobniej zawleczony tu przez kota i butelka po wódce "Pan Tadeusz" - miejscowe żulki piją jak arystokraci ;) A w jednym z pomieszczeń (skierowanym na północ) na ścianie i podłodze rosły pokaźne glony


 5. wejście na drugie piętro6. Wejście na dach i piękne widoki z dachu na okolicę (widoczne są: stara szkoła podstawowa (były szpital kolejowy) na terenie obecnego ZNTK, jupitery przy stadionie Znicz i wieże kościoła pw. św. Kazimierza, kościół na Żbikowie, Góra Żbikowska i komin nigdy nieukończonej elektrociepłowni we wsi Moszna)

7. Zdobywcy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz