poniedziałek, 21 maja 2012

Brwikon 2012 - relacja z konwentu fantastyki

W dniach 18-20 maja 2012 roku w Zespole Szkół nr 1 w Brwinowie odbył się konwent fantastyki Brwikon. Fantastyczna (dosłownie) impreza, która odbyła się po raz pierwszy, zdołała zgromadzić około 600 fanów książek, filmów i gier z szeroko pojętego klimatu fantastyki. Można bowiem było spotkać zarówno piękne średniowieczne niewiasty, rycerzy Jedi czy wiedźminów, jak i będących w mniejszości postapokaliptycznych stalkerów.

Koordynatorem całego przedsięwzięcia był Michał Bańka, wielki fan fantastyki, któremu udało się zgromadzić na konwencie najlepsze wydawnictwa gier planszowych w Polsce i zaprosić znakomitych gości, którzy uświetnili swoją obecnością konwent. Byli to: Jakub Ćwiek, Maciej Kwiatkowski, Konrad Lewandowski.
Podczas tych trzech dni odbyło się wiele turniejów gier planszowych i karcianych (m. in. Zombiaki 2:Atak na Moskwę, Warhammer:Inwazja, Fasolki, Neuroshima Hex, Osadnicy z Catanu i wiele innych), odbywających się w salach turniejowych, wiele konkursów (między innymi konkurs na najlepsze przebranie), a oprócz tego konwentowi towarzyszyło mnóstwo atrakcji, między innymi otwarty bez przerwy games room (można było zagrać w kilkadziesiąt gier i poznać ich zasady), loteria zorganizowana przez Rebel.pl, pokaz walk wiedźmińskich, koncert zespołu STOUT czy wieczorny Fire Show.

Konwentowi towarzyszyła wioska średniowieczna rozstawiona przed budynkiem, w której można było obejrzeć pracę kowala, zakupić skórzane przedmioty czy zmierzyć się ze strzelaniem z łuku.
Przez cały czas trwania konwentu odbywały się niezmiernie ciekawe prelekcje i co nas zaskoczyło, całkiem sporo z nich odnosiło się do tematyki postapo.

Post-apo-2012, czyli my, jakby ktoś jeszcze miał wątpliwości, rozłożył swoje stoisko na pierwszym piętrze i cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony gości. Udostępnialiśmy im nasze grafiki (w tym te wchodzące w skład Uniwersum 13 - zainteresowanych odsyłamy na stronę Trzynastego Schronu) oraz opowiadania ( w tym również znakomitą "Maszynkę do ćwierkania" Ubera/Sakwana, prowadzącego stronę RPG Zona).

Zaprezentowaliśmy m. in. co by się stało z konwentowiczami, gdyby w tej chwili bomba atomowa uderzyła w Warszawę, pokazywaliśmy zdjęcia i filmy z naszych wypraw do opuszczonych budynków, polecaliśmy literaturę i filmy w temacie postapo oraz dawaliśmy możliwość zrobienia sobie zdjęcia w masce p-gaz i z repliką karabinu AK-47 :)

Oprócz tego polecaliśmy również naszych współpracowników (Pawelet.pl, Trzynasty Schron, RPG Zona oraz Post-Apo.pl, do których odwiedzenia gorąca namawiamy! Namiary znajdziecie w ramce po prawej stronie "Ciekawe strony do odwiedzenia")

Trudno jest zawrzeć wszystko, co działo się na konwencie w tak krótkim tekście, tam po prostu trzeba było BYĆ! Konwent z naszego punktu widzenia miał same zalety, oprócz jednego małego szczegółu - za szybko się skończył! :(
Pozostaje nam życzyć sobie i Wam - do zobaczenia za rok!

A oto wideorelacja z wydarzenia:


Oraz skromna fotorelacja (na razie z dnia 19.05.2012 - sobota):

Wolontariusze dzielnie rejestrowali przybyłych:
A w środku witało ich wielkie logo konwentu:


Stoisko post-apo-2012 i to, co na nim można było znaleźć:
Stoisko sąsiednie prezentujące popularną grę Warhammer (Hubert Sławiński i Daniel Marciniak):
Figurki postaci z gry Warhammer były wykonane z najdrobniejszymi szczegółami:
(znalazła się nawet polska husaria:))Z piętra mieliśmy dobry widok na to, co dzieje się w holu głównym, gdzie stały stoiska sprzedażowe zaproszonych wydawnictw i różne atrakcje:
Widok z poziomu holu:Informacja dla zagubionych konwentowiczów! Games room na prawo!
A oto i Games room w całej swej okazałości!

Spójrzcie, ile gier czeka na chętnych!


Budynek, w którym odbywał się konwent, był adekwatnie udekorowany:


Tajemniczy gość przybył na konwent!
Zainteresowała nas postać wisząca nad głowami konwentowiczów biorących udział w konkursie na najlepsze przebranie. Niestety, latający człowiek nie brał udziału w konkursie:


Jakże piękny widok ucieszył nas na konwencie! Nie jesteśmy sami w kosmosie wśród wróżek, elfów i magów:)
Trzeba zadbać o ochronę Brwikonu przed hordami mutantów!
Intrygujący osobnik... Chyba jedyny, który na konwencie był od samego początku do samego końca, nie licząc organizatorów
Gra w Uga-Buga! :) prosta i zabawna gra towarzyskaStoisko obok naszego, zajmujące się tematyką Warhammera, udostępniło chętnym figurki do malowania
Stoisko post-apo-2012. Chwila odpoczynku, zanim opanują je kolejni zainteresowani
Stoisko Warhammera także odpoczywa:)

Michał Bańka, główny koordynator, zapowiada następny punkt programu
W holu stały stoiska sprzedażowe, gdzie można było zakupić między innymi gry i figurki
Konwentowa koszulka
Korzystając z ukształtowania terenu wokół nas, wykorzystaliśmy filar, by umieścić na nim m. in. zdjęcia z Czarnobyla udostępnione nam przez Pawelta (zapraszamy na stronę pawelet.pl)
Przed budynkiem stała wioska średniowieczna


Wioska była odtworzona z dużą pieczołowitością. Był nawet kowal w stroju z epoki, któremu pomagali współcześni ludzie! Cóż za porozumienie międzyepokowe!Każdy uczestnik posiadał opaskę identyfikacyjną
O pyszne jedzenie zadbała stołówka "Pod rozbrykanym kucykiem":W dwóch salach odbywały się turnieje gier
Jak już wspomnieliśmy, odbywało się mnóstwo prelekcji na ciekawe tematy:


Konwentowa waluta (Brukat) umożliwiała wykupienie nagród:

Rebel.pl zorganizował loterię z nagrodami!Jeden ze szczęśliwych zwycięzców loterii  (czerwone wdzianko) odbiera nagrodę:Nawet na konwencie zorganizowanym głównie dla fanów fantasy znaleźli się fani klimatów postapo!
Sąsiadujące z nami stoisko Warhammera oprócz możliwości malowania figurek postaci, urządziło konkurs na najładniejszą:)
Walki wiedźmińskie zostały przez nas sfilmowane (było ciemno, więc filmik nie jest rewelacyjnej jakości), ale za to zrobiliśmy zdjęcie wiedźminom za kulisami:)


Zespół STOUT uświetnił konwent muzyką łączącą średniowieczne brzmienie kobzy i bębna z współczesną gitarą (gitarzysta schował się za kratą).


4 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję za świetną relację i bardzo dobre zdjęcia. Wasza obecność była nieoceniona i jest wielce potrzebna za rok! Udało się Wam uchwycić praktycznie cały konwent, choć to nie było łatwe. Dziękujemy za Waszą obecność.

  Michał B.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma za co ;) To dla nas była przyjemność być na takim fajnym wydarzeniu i poznać przemiłych ludzi w tym i Michała B. ;) To oczywiste, że za rok także się pojawimy na Brwikonie :D. Cały konwent? Mamy jeszcze zdjęcia z niedzieli, które niedługo wstawimy :). A my dziękujemy, że nas przyjęliście w swoim mieście i na konwencie :).

   Pozdrawiamy cały Brwinów, konwentowiczów, organizatorów oraz Michała B. :)

   Usuń
 2. Bardzo fajna relacja. Szkoda, że mnie z wami nie było, pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Z RELACJI WIDAĆ - KONWENT SUPER,NAJBARDZIEJ CIESZY, ŻE MŁODZIEŻ I DZIECI MAJA SWOJĄ IMPREZĘ. GRATULUJĘ NA NASTĘPNY PRZYJDĘ. BARBARA BATYRA.

  OdpowiedzUsuń