środa, 13 czerwca 2012

Projekt 13Jakiś rok temu na Trzynastym Schronie został ogłoszony konkurs "Polskie postapo". Założeniem konkursu było wyłonienie najlepszych opowiadań o tematyce postapo, których akcja rozgrywa się w Polsce.

Sukces niemal przerósł organizatorów, a prace były napisane na tak wysokim poziomie, że postanowiono nie poprzestać jedynie na tym. Jeden ze schronowiczów, Wrathu, wpadł na genialny pomysł utworzenia na podstawie opowiadań wielkiego Uniwersum. Jego pomysł spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

Po długich miesiącach żmudnej pracy członków Trzynastego Schronu wreszcie urodziło się wspaniałe dziecko mające wielu ojców - PROJEKT 13, w którym zawierają się opowiadania tworzące spójną całość, grafiki i sesje zdjęciowe utrzymane w klimacie polskiego postapo oraz niezwykle klimatyczna muzyka ilustrująca opowiadania.

Dokładnie miesiąc temu (13 maja 2012 roku) Projekt 13 doczekał się oficjalnego wydania! Zapraszamy do zapoznania się z twórczością członków Trzynastego Schronu!

Serdeczne podziękowania za intensywną pracę nad Projektem 13 należą się wszystkim twórcom, jednak udział w dopieszczaniu szczegółów, dzięki czemu projekt przybrał współczesny kształt wzięli:

- Wrathu
- Veron
- Rorsarch
- monkizz (post-apo-2012)
- nie wiem
- BeF
- Stalker (post-apo-2012)

Link do opowiadań, muzyki, galerii grafik i zdjęć:

PROJEKT 13

Projektowi towarzyszy również obszerna Wikia, w której można prześledzić dokładny przebieg wydarzeń, które złożyły się na sytuacje przedstawione w opowiadaniach i poznać bliżej ich bohaterów:

Polskie Pustkowia - Projekt 13


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz